Asi to bude ostrý, tuší Vondroušová obří nárůst popularity

Sportovní

Martin Sidorják, ČTK

„Asi to bude po návratu do Česka ostrý,“ culila se Markéta Vondroušová po zisku stříbra na dvorcích tokijského tenisového centra Ariake.

Když na jaře 2019 postoupila senzačně do finále French Open, náhlý příval popularity ji šokoval. „Snad jsem si právě po Paříži zvykla. Alespoň trošku,“ neskrývala, že ji tehdy nenadálý zájem veřejnosti zaskočil.

[embedded content]

Je přitom nadmíru jasné, že olympijská medaile má z hlediska zájmu, dosah i mimo tenisovou komunitu, tudíž se Vondroušová stane známou tváří pro mnohem širší spektrum fanoušků.

Markéta Vondroušová se stříbrnou olympijskou medailí

Seth Wenig, ČTK/AP

„Možná je z tohoto pohledu lepší, že jsem nevyhrála celý turnaj. To by byla hrozná situace,“ smála se Vondroušová. „Ne, samozřejmě bych chtěla zlato. Ale nedá se nic dělat. Mám stříbro a už z těch prvních reakcí, které se ke mně dostávají, je mi jasné, jak moc byla olympiáda sledovaná. Chci se fanouškům odvděčit a sdílet s nimi svůj úspěch v maximální možné míře,“ ujišťovala Vondroušová.

Mezi prvními gratulanty byl přítel Štěpán a maminka. „Byla jsem ráda, že nejsou zklamaní. Hlásili mi, že šlo o skvělý zápas a jak moc jsou na mě pyšní. Věřím, že podobně to mají všichni a až se vrátím, bude to super,“ těšila se Vondroušová na setkání nejen s rodinou, ale i s fanoušky.

Outsider a má stříbro, smála se Vondroušová, když v Tokiu umlčela pochybovače

„Určitě navštívím babičky, v plánu mám i návštěvu rodného Sokolova. Ale moc toho nestihnu. Sice už

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen