Benjamínek dvacítky má v boji o nominaci silnou pozici. Kulich se ale drží tátových rad a bere věci s pokorou

Sportovní

„Na věk vůbec nekoukám. U mě záleží, jestli na to hráč stačí. Před roky si taky mladší kluci uhráli svoji pozici a Jirka ji má už z přípravy v tomto směru dost silnou, takže čekám u něj podobný příběh,“ říká trenér Karel Mlejnek, jenž má pro čtvrteční zápas v Red Deeru jasný plán.

„Budeme chtít držet se systému a přenést do utkání koncept hry, který pilujeme na tréninku Jsem při zemi, nebudu vyhlašovat žádné velké cíle, ale věřím, že naše poměry mám dobře bruslařsky vybavené hráče a přejeme si, aby hráli sebevědomě, přitom dostatečně zodpovědně, “ říká kouč, jenž musí po zápase zúžit kádr o jednoho obránce a dva útočníky.

„Nebude to ale okamžitě v kabině. Večer se přesouváme do Edmontonu, řez chceme provést až tam v klidu a se vší vážností. Vybraných pětadvacet kluků pak zapíšeme na soupisku,“ říká Mlejnek a potvrzuje, že v plánu je společná vánoční večeře celého týmu na Štědrý den. „Pro kluky je připravený dárek a věřím, že to bude prvek, který upevní týmový duch,“ uvažuje.

Zásadu, že tým je nejvíc, ctí i Kulich. „Přistupuji ke všemu s pokorou. Jdu trpělivě, postupnými krůčky. Už od kláštereckého kempu se ale snažím makat, abych získal místo v sestavě,“ naznačuje Kulich, jenž se někdy pere i s nervozitou.

„I když si pro sebe říkám, že mám být v klidu, moc to nepomáhá. Dělám ale maximum, abych byl platným článkem mužstva. Nechci hrát na sebe, první je tým a do jeho služeb musím dát své hokejové dovednosti,“ říká až nečekaně skromně talentovaný hokejista.