Bezvládné tělo ve spurtu belgické jednorázovky. Viník přišel o stupně vítězů

Sportovní

Nehoda, při níž tuhla krev v žilách. Cyklistickou jednorázovku Scheldeprijs v Belgii poznamenal hromadný pád ve spurtu, kdy se čelo závodu řítilo k cílové pásce rychlostí přes šedesát kilometrů v hodině. Zatímco někteří cyklisté, byť potrhaní, záhy vstali, Nor August Jensen zůstal dlouhou dobu bezvládně ležet na silnici.

Video již není dostupné

sntv

Závodníci měli v nohách už přes sto sedmdesát tři kilometrů a od cílové brány je dělilo pár desítek metrů. Australan Caleb Ewan z Lotto Soudal se hnal za vítězstvím. Jeho zadní kolo se snažil „zachytit“ Pascal Ackermann z týmu Bora Hansgrohe, který v touze po vítězství předvedl nepochopitelný manévr a zkřížil cestu cyklistům po pravé ruce.

Nebohý Jensen po bezohledném zakřižování sletěl nekontrolovaně k zemi. Navíc do něj narazili další cyklisté, kteří rovněž následně okusili drsnost asfaltu ve Schotenu. Ackermannův kolega Rudiger Selig se na cílové rovince obrátil a místo spurtu do cíle pomáhal bezvládně ležícímu Jensenovi.

Naděje na triumf zmařil Vivianimu motorkář. Okamžitě dostal padáka!

„Šel k zemi v hodně vysoké rychlosti a vypadalo to děsivě. Báli jsme se, že pád bude mít ošklivé následky. Nicméně pár minut po nehodě se nezdálo, že utrpěl zlomeniny. Komunikoval, byl schopný reagovat,“ prohlásil Michael Skelde, sportovní ředitel týmu Riwal Securitas, jehož dres devětadvacetiletý Jensen obléká. „Absolvuje ještě vyšetření, ale zdá se, že bude v pořádku. Nicméně bude trvat pár dní, než se zotaví,“ doplnil Michael Skelde.

Štybar pojede popáté Vueltu, vynahradí si neúčast na Tour

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen