Brankář Klouček téměř po čtyřech letech udržel nulu v extralize

Sportovní

Josef Vostárek, ČTK

„Byla to hodně těžká nula. Vítkovice nehrály vůbec špatně, i když výsledek tomu vůbec neodpovídá. Měly pár šancí a naštěstí jim to tam nespadlo. Naopak my jsme dali nějaké góly a ke konci je zlomili, 6:0 je super výsledek,“ řekl Klouček po utkání novinářům.

Třiadvacetiletý brankář udržel v extralize čisté konto poprvé od 27. října 2017, kdy se mu podařilo vynulovat střelce Mladé Boleslavi. „Pro každého gólmana je super, když odchytá zápas s nulou. Snažil jsem se na to nemyslet, ale do hlavy to ke konci jde. Naštěstí kluci mi pomohli, zblokovali nějaké šance. Před zápasem jsem si řekl, že chci týmu pomoct ke třem bodům, což byl pro mě úkol číslo jedna. Za nulu jsem ale rád, spadl mi kámen ze srdce,“ uvedl.

Dynamo rozdrtilo neškodného soupeře a je druhé!

Dynamo se středeční vysokou výhrou revanšovalo za nedělní domácí porážku 0:1 v prodloužení s Olomoucí. „Oba týmy hrají podobně urputně. Mají vysoké a silné obránce, těžko se přes ně chodí. Věděli jsme o tom, připravili jsme se, měli jsme tlak do brány a kluci to tam dorvali,“ ocenil Klouček výkon svých spoluhráčů. „Proti Olomouci jsme nechodili do předbrankového prostoru, dnes jsme se snažili být důraznější a hladovější po gólu,“ řekl.

Zleva Roman Polák z Vítkovic a Filip Koffer z Pardubic.

Josef Vostárek, ČTK

Více než sedm tisíc diváků v aréně domácí hráče odměnilo bouřlivým aplausem. „Užívám si to. Prožil jsem si tady těžké chvíle, kdy jsme byli na chvostu tabulky.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen