Britové chtěli EU od začátku podrazit, přiznal exporadce premiéra Johnsona

Aktuální zprávy

Cummings zřejmě reaguje na aktuální spor ohledně severoirského protokolu, který je součástí brexitové dohody a jehož dodržování britská strana neuznává.

Mezi Severním Irskem a zbytkem britského království vytvořil hranici v moři, kvůli které musí zboží proudící z Velké Británie podstoupit byrokratické kontroly.

Podle někdejšího elitního stratéga konzervativců byla brexitová dohoda uzavřena pouze proto, aby se Británie vyvlékla z patové předvolební situace.

Počítali jsme s tím, že hned jak vypráskáme Corbyna, tak ty části dohody, které se nám nelíbily, prostě zahodíme.

Bývalý hlavní poradce britské vlády, Dominic Cummings

Johnson dojednal finální verzi smlouvy v říjnu 2019 a o dva měsíce později si ji šel nechat „posvětit” voliči v předčasných sněmovních volbách, ve kterých drtivě porazil opoziční labouristy pod vedením Jeremyho Corbyna.

„Počítali jsme s tím, že hned jak vypráskáme Corbyna, tak ty části dohody, které se nám nelíbily, prostě zahodíme,” napsal Cummings na Twitter. Podle ostrovního tisku tím myslel právě onen severoirský protokol.

Na mezinárodní právo vláda kašle

Cummings se zároveň vysmál těm, kteří varují, že porušení brexitové dohody se rovná porušení mezinárodního práva. Podle něj si „kecy o mezinárodním právu” mohou dovolit studenti na seminářích politologie, a ne vláda.

Ve středu by se měla k případné revizi vyjádřit Evropská komise, od které se ale neočekávají příliš velké ústupky. Cummingsovo vyjádření už mezitím stihlo znervóznit politiky v

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen