Český Blesk Palát zářil v NHL a sesadil Pastrňáka!

Sportovní

Má formu jako hrom. Český útočník Tampy Bay se v nejslavnější hokejové lize rozjel a bodoval v pátém utkání v řadě. S 42 body (14+28) je navíc nejproduktivnějším Čechem v NHL, když předstihl dosavadního lídra Davida Pastrňáka. Palát dotáhl gólem a dvěma asistencemi svůj tým do prodloužení duelu s Columbusem, kde Tampa urvala rychle výhru. „Paly zahrál skvěle,” poklonil se ve vítězné euforii Čechovi Alex Barre-Boulet, který po jeho přihrávce srovnal na 3:3.

Mike Carlson, ČTK/AP

Palát byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, přitom to vypadalo, že by to mohl být jeho večer. Do listiny střelců se sám zapsal jako první, když ho ve 12. minutě našel přihrávkou zpoza branky Brayden Point a Čech z úhlu pálil pod horní tyč. S hokejkou nad hlavou si pak vychutnával ovace fanoušků.

Columbus ještě v první třetině skóre otočil, český útočník ale Tampu nenechal ve štychu a přihrávkami se podílel na gólových akcích u vyrovnání na 2:2 a 3:3. Nejprve poslal z vlastního obranného pásma touš na pravé křídlo a založil tak přečíslení dvou na jednoho, které zakončil Joseph.

Palát zářil, z Čechů už je nejvýš. Voráček pomohl k obratu

Na začátku třetí části hry pak při přesilovce ideální přihrávkou našel Alexe Barre-Bouleta, který pálil do odkryté branky. Zaznamenal svůj první gól v NHL a souhru s Palátem si nemohl vynachválit. „Byl jsem na druhé straně než Paly. Krásně mě našel a já měl před sebou prázdnou branku. Stačilo to trefit,” zářil po premiérovém zásahu ve slavné lize. „Hodně

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen