Český silák kývl na šibeniční termín a závod. Jeho rozhodnutí šokovalo!

Sportovní

Sport.cz

„Dostal jsem se k tomu náhodou, byl jsem na exhibici v Žatci, kde jsem zvedal a byl tam Slávek Vinogradov a řekl mi, že mám docela slušnou formu, takže slovo dalo slovo. Pak mi řekl, že za tři týdny jsou závody, což je šibeniční termín,“ vzpomíná Tkadlčík na den, kdy se upsal, že vstoupí na pódium a bude pózovat před diváky a rozhodčími v kategorii physique muscular.

I když jde stále o jedno tělo, které má předvést výkon, v těchto dnech zažívá český metrákový silák věci, o kterých doposud možná slyšel jen od své ženy. „Poprvé v životě jsem se musel celý oholit, bradu budu krátit, budu muset jít na peeling, aby chytla barva, nagelovat se, aby bylo vše estetické,“ usmíval se Tkadlčík při jednom z posledních silových tréninků před kamerou Sport.cz, kdy také zapózoval.

Jiří Tkadlčík a historický zápis, pokořil 406 kilo!

Archiv: Jiří Tkadlčík

I když měl v pondělí už omezené cukry, dokázal dát na mrtvý tah 300 kilo bez větších problémů. „Trénink se samozřejmě změnil, pořád se ale snažím zvedat váhy, aby mě to bavilo, potom to pumpujeme a děláme hodně opakování, což u nás není tak populární.“

Do pěti opakování, to je jeho klasický styl. S přibývající zátěží ještě méně. Nyní klidně čtyřicet. Svaly pálí a tělo zažívá stavy, které nezná. K tomu dieta, aby se zbavil tuku, vody a svaly byly prokreslené. A samozřejmě pózování před lidmi.

„Nejhorší je pózování a dieta. Když dám pět kol pózování, tak to člověka strhá jako trénink. K tomu si člověk musí dávat pozor co má zatažený,

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen