Co o vašem vztahu prozrazují sociální sítě

Aktuální zprávy

Sociální sítě se staly nedílnou součástí našeho života, a tak je zcela přirozené, že začaly promlouvat také do partnerského soužití. Vždyť stačí otevřít Facebook nebo Instagram, a rázem před sebou máte plejádu usměvavých a dokonale šťastných párů.

Následně není divu, že propadáte trudomyslnosti při vzpomínce na svého partnera, který včera neumyl nádobí a předevčírem přišel pozdě z fotbalu.

„Mužům a ženám jsou na sociálních sítích neustále ukazovány nereálné obrázky toho, jak vypadá ‚ideální‘ vztah, což následně poznamená všechny vztahy, které nesplňují standardy stanovené celebritami nebo influencery,“ tvrdí vztahový expert Jonathan Bennett a dodává, že následně mají lidé pocit, že jinde roste „tráva zelenější“.

Na druhou stranu i „obyčejní smrtelníci“ mají potřebu sdílet soukromý život, respektive příspěvky s partnerem. V tomto ohledu se ale vyplatí, když nebudete příliš tlačit na pilu a zveřejňovat všechno, co vyfotíte nebo natočíte.

Obzvláště si dejte pozor na příspěvky, ve kterých si ze svého partnera děláte legraci nebo lamentujete nad jeho chováním.

„Takový obsah silně narušuje nejen soukromí vašeho partnera, ale také vztahu. Navíc poukazuje na vaši zoufalou potřebu cítit se důležitě,“ vysvětluje expertka na vztahy Jane Greerová a dodává, že právě prezentace vašeho vztahu na sociálních sítích toho mnohé prozrazuje o skutečné podobě vašeho soužití.

1. Málokdy zveřejňujete fotky s partnerem

Patříte k lidem, kteří na sociální sítě přispívají jednou za uherský rok? Pak pravděpodobně nikoho nepřekvapí, že nesdílíte jednu fotku s partnerem za druhou. Problém ale přichází v momentě, kdy téměř obden přidáte na sociální síť příspěvek, avšak o vašem partnerovi mlčíte. Jonathan Bennett tvrdí, že takové chování naznačuje, že se za svého partnera stydíte a příliš si ho nevážíte.