Dánsko se udrželo v boji o postup, Lotyšsko opět klopýtlo

Sportovní

Bělorusko v utkání dvakrát vedlo a vypadalo to, že se udrží v boji o postup do čtvrtfinále. Dánové ovšem dali čtyři góly ve třetí třetině a došli si pro tři body.

Seveřané v tabulce přeskočili český tým i Švédsko a po pěti duelech jsou na čtvrtém postupovém místě. Tým Filipa Pešána se může bodově dotáhnout v sobotu.

Domácí Lotyšsko nastoupilo proti Norsku, ale brzy prohrávalo. Lotyšsko ještě v první třetině otočilo, ale další obrat přišel i od severské země. Nakonec domácí v poslední desetiminutovce srovnali. 

Nerozhodlo ani prodloužení, a tak utkání dospělo až do nájezdů. Oba celky se prosadily pouze ve druhé sérii, ale poté excelovali brankáři. Nakonec vyhrálo Norsko v šesté sérii nájezdů, gól dal Haga.

Večerní páteční výsledky

Dánsko – Bělorusko 5:2

Branky:
6. Meyer (M. Lauridsen), 45. Asperup (From, Jensen Aabo), 48. From (True), 50. M. Lauridsen (Hardt, Lassen), 53. True (Lassen, Hardt) – 3. Děmkov (Kodola), 31. Stefanovič (Falkovskij, Protas)

Lotyšsko – Norsko 3:4sn.
Branky: 
12. Krastenbergs (Rubins), 18. Keninš (Abols, Sotnieks), 50. Rubins (Balinskis) – 4. Olden (Kaasastul, Trettenes), 22. K. A. Olimb (Rosseli Olsen), 42. Pettersen (Rosseli Olsen, K. A. Olimb), rozh. náj. Haga

VIDEO: Před světovým šampionátem mluvil trenér Marián Jelínek: 

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen