DNES V TOKIU: Do akce jde obr Krpálek, cinkne medaile Prskavcovi?

Sportovní

Annegret Hilse, Reuters

Krpálek je dvojnásobným olympijským vítězem

Judista Lukáš Krpálek obhájil své vítězství z Ria. Tentokrát však dokázal zvítězit v té nejtěžší váhové kategorii nad 100 kg. Ve finále si poradil s Gruzíncem Guramou Tušišvilim, kterého porazil ikonické hale Budókan na ippon. Bronz získali olympijský vítěz z let 2012 a 2016 Teddy Riner z Francie a Rus Tamerlan Bašajev.

Nejprve porazil v osmifinále Džaváda Mahdžúba z týmu uprchlíků na ippon. Čtvrtfinálovou bitvu proti Uzbekovi Oltibojevovi vyhrál způsobem wazari.

Lukáš Krpálek (vlevo) v osmifinále s Džavádem Mahdžúbem.

Sergio Perez, Reuters

V semifinále si ve zlatém skóre poradil s domácím Hisojaši Harasawou, kterého porazil už ve finále mistrovství světa v roce 2019. Tentokrát však nerozhodlo napomínání Japonce, ale Krpálkovo wazari.

Judista Lukáš Krpálek porazil v semifinále Japonce Hisajošiho Harasawu

Annegret Hilse, Reuters

Hvězdný Francouz Teddy Riner prohrál ve čtvrtfinále olympijského turnaje judistů nad 100 kg s Rusem Tamerlanem Bašajevem a třetí zlato v řadě nezískal. S prázdnou však domů nejede, vybojoval bronz.

Skifař Fleissner bere 16. příčku

Skifař Jan Fleissner obsadil na olympijských hrách v Tokiu ve finále C čtvrté místo a celkově skončil šestnáctý. Překvapivým olympijským vítězem na skifu se stal Řek Stefanos Ntuskos. Stříbro získal Kjetil Borch z Norska a bronz Chorvat Damir Martin.

Skifař Jan Fleissner si jede ve finále C na olympijských hrách v Tokiu pro čtvrté místo, celkově skončil šestnáctý.

Lee Jin-man, ČTK/AP

Olympijskou vítězkou na skifu se stala Emma Twiggová z Nového Zélandu, která ve

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen