Do finále EURO pomohl i bavič Donutil. Klukům teď bublinu nezávidím, lituje reprezentanty Maier

Sportovní

Dokážete si vy sám představit EURO v uzavřené bublině?

Moc ne, ale myslím, že o tak velký problém nejde a kluci to zvládnou dobře. Jsou na to připraveni, ostatně podobným způsobem žijí už rok. Kdyby však taková izolace přišla jako blesk z čistého nebe, asi by znamenala velký nápor na psychiku. Ale jelikož kluci už bubliny absolvovali ve svých klubech, na soustředěních, při pohárových zápasech, věděli, co je čeká.

Ostatně vy jste stejný režim zažil s reprezentací do 21 let na malém Euru letos v březnu.

Ano, ve Slovinsku, trvalo to však jen devět dnů a problém s tím nebyl. Měli jsme svůj hotel, každý vlastní pokoj. Mohli jsme ven na procházky, protože jsme bydleli v podstatě na samotě v přírodě. Trénovali jsme v Celje, v krásném centru, kde vám ani nepřišlo, že jste v bublině.

Aktéři EURO ’96 tipují. Ladislav Maier o skupině B: O druhé místo bude bitva

Jenže pro Šilhavého partu se může odloučení od světa natáhnout až na šest týdnů, pokud by se dostali až do finále.

To je sice dlouhá doba a jasně, je to na hlavu. Ale na druhou stranu, když budou postupovat, budou izolaci snášet dobře. Kdybyste se jich zeptali: „Chcete být v bublině šest týdnů?“ Asi by odpověděli: „Jasně, chceme, byli bychom totiž ve finále.“ Navíc některým typům podobná izolace i vyhovuje, raději si po tréninku spíš odpočinou.

Tomáš Zápotočný, manažer fotbalové reprezentace do 21 let a trenér brankářů Ladislav Maier (vlevo).

Martin Gregor, FAČR

Může být hrozbou ponorková nemoc?

Myslím, že ponorka nehrozí. Tahle doba jim opravdu nespadla z nebe včera. Z klubů jsou připravení a věděli, na co se mají nachystat. Někdo se třeba dívá

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen