Drtivá výhra. Čeští florbalisté zničili Slovensko

Sportovní

Rýpar se poprvé trefil už po 62 sekundách, kdy proměnil přihrávku Marka Beneše. V úvodní třetině se tým finského trenéra Petriho Kettunena prosadil ještě dvakrát. V 15. minutě zužitkoval další asistenci Marka Beneše Ondřej Vítovec a 42 sekund před první pauzou skóroval i Ondřej Němeček.

V 25. minutě našel Filip Langer Rýpara, který upravil na 4:0. Díky Benešovu gólu v přesilové hře a Rýparovu dovršenému hattricku měl český tým v polovině utkání už šestibrankový náskok. Vzápětí přišel o čisté konto Martin Beneš, jehož nejdříve překonal ve 33. minutě Michal Pažák a vzápětí i Lukáš Ujhélyi.

Florbalisté vyhráli i díky Benešově hattricku nad Slovenskem

Ještě ve druhé části skórovali znovu i Češi díky Adamu Delongovi, který využil početní výhodu. V závěrečném dějství zvýšil vedení Kettunenova výběru v další přesilové hře Tomáš Sýkora a necelé čtyři minuty před koncem upravil David Šimek na 9:2.

V čase 59:18 zkorigoval stav Michal Kvasnica, ale za čtyři sekundy ještě dovršil ‚desítku‘ na české straně Langer.

„Potěšilo mě to. Někdo zaznamenal, že je to můj první hattrick v reprezentaci, takže je to super. Padalo mi to tam dneska. Kluci mi to výborně nachystali. Nebyly to žádné moje velké akce, bylo to do prázdné brány, což bych měl trefovat. Trefil jsem to, takže jsem spokojený,“ řekl novinářům Rýpar, letní ofenzivní posila švédského Linköpingu z Vítkovic.

Přivítal dva duely se Slovenskem místo turnaje, na kterém měli startovat i Švýcaři a Finové, ale kvůli situaci při šíření nemoci covid-19 účast odřekli.

„Vrátíme se brzy k soutěžním zápasům, ale máme za sebou už velkou porci tréninků a přátelských zápasů. Zápasy na takové lepší úrovni chybí, užili jsme si to a bylo super. Hodnotíme to kladně. Škoda tedy, že nevyšel ten předchozí formát s Finskem a Švýcarskem.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen