Dubajský vládce má své bývalé ženě vyplatit vyrovnání 16 miliard

Aktuální zprávy

Soudce Philip Moore uvedl, že velká část peněz pro Háju, dceru bývalého jordánského krále, a její děti je určena na zajištění jejich bezpečí po celý život. Dodal, že 72letý šajch pro ně stále představuje vážné riziko: „Hlavní riziko, jemuž čelí, je od něj (Muhammada). Emír si mimo jiné koupil nemovitost vedle jednoho z Hájiných domů a vyhrožoval jí, mimo jiné jí nechal poslat SMS: „Můžeme tě najít kdekoli.“

Hája, kterou si vzal dubajský emír v roce 2004 jako šestou manželku, do Londýna uprchla loni v dubnu a požádala o ochranu na základě zákona, který má zajistit bezpečí obětem nucených sňatků a domácího násilí.

Obětí nuceného sňatku se podle ní měla stát dcera Džalíla, jež měla být provdána za saúdskoarabského korunního prince Muhammada bin Salmána.

Na soud v Londýně se princezna obrátila ve snaze získat do své péče dvě děti, které s dubajským panovníkem má. Šajch chtěl, aby se děti vrátily do Spojených arabských emirátů. Hája žádala, aby zůstaly s ní v Británii. Soud rozhodl, že by měly žít se svou matkou.

Soud již v říjnu odhalil, že dubajský vládce nařídil sledování telefonů své bývalé manželky a jejích právníků. Maktúm ke sledování použil špionážní systém Pegasus izraelské společnosti NSO Group.

U soudu také zaznělo, že Maktúm nechal unést dvě své dcery, princezny Latífu a Šamsu.

Soud nařídil dubajskému vládci, aby Háje do tří měsíců jednorázově vyplatil 251,5 milionu liber na údržbu jejích britských sídel, na pokrytí částek, které jí podle jejích slov dluží za šperky a dostihové koně, a budoucích nákladů na její bezpečnost.
Dubajskému emírovi, který je zároveň premiérem Spojených arabských emirátů, rovněž uložil, aby zaplatil tři miliony liber na vzdělávání svých dětí a 9,6 milionu liber na různé nedoplatky. Dále ho vyzval, aby

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen