FOTBAL ONLINE: Povinnost velí vyhrát. Čeští mladíci hrají v kvalifikaci o ME v San Marinu

Sportovní

twitter@sportCT

„I papírově slabší tým umí být nepříjemný, dokud cítí naději na dobrý výsledek,“ varoval před utkáním trenér Karel Krejčí. Jenže Lvíčata v Serravalle nepřipustila sebemenší komplikace. Úspěšný debut prožili slávistický stoper Zima a v záloze pak 17letý sparťanský talent Karabec. Na hrotu dostal místo Šašinky přednost Drchal, a právě on zařídil po necelé půlhodině uklidňující dvougólový trhák.

Po sérii nevyužitých šancí se v 19. minutě otočil ve vápně a lehce tečovanou ranou k tyči otevřel skóre. Šikovný útočník, jehož v létě zapůjčila Sparta do Mladé Boleslavi, byl před prázdnými tribunami při střelecké chuti. Hned vzápětí si naskočil na Sadílkův rohový kop a hlavou poslal balon do sítě podruhé.

Čeští mladíci dominovali, vytvářeli si řadu příležitostí a na hřišti sršeli elánem. Domácí zahrozili za celý zápas pouze jednou, když krátce po změně stran Mularoniho po rychlé akci vychytal Trmal.

Lídr skupiny si v koncovce počínal mnohem důrazněji. De Angelis nezkrotil ránu Janoška a pohotový Ladislav Krejčí dorazil míč za jeho záda. Vytáhlý sparťan se pak trefil i hlavou po rohovém kopu a bůra zasadil outsiderovi po Sadílkově centru další přesnou hlavičkou Holík. Půltucet završil v závěru střídající Šulc, Lvíčata tak stejně jako v listopadu v Chomutově nasázela San Marinu šest branek a po hladkém

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen