Fotbalisté Slavie v karanténě! Zápas se Zlínem se musí odložit, hlásí Tvrdík

Sportovní

Vlastimil Vacek, Právo

„Na základě výsledků dnešního testování jde Slavia rozhodnutím hygienické služby do karantény a středeční zápas ve Zlíně musí být odložen. Další opatření budou přijata v závislosti na zítřejším druhém kole testování a další komunikaci s hygienickou službou,“ napsal Tvrdík na sociální síti.

Ligové týmy musí absolvovat testy na covid-19 nejdříve 48 hodin před výkopem zápasů. Kvůli výskytu koronaviru v mužstvech dosud bylo v tomto ročníku odloženo pět zápasů nejvyšší soutěže, duel Zlína se Slavie bude šestým.

V karanténě byli slávisté už v srpnu, kdy museli kvůli jednomu nakaženému hráči předčasně ukončit soustředění v Rakousku. Nakonec ale stihli ligový start. Po zmírnění pravidel už nemusejí do karantény celé týmy, pokud se vyskytnou v klubech ojedinělé případy nákazy. Kolik nakažených nyní ve Slavii je, Tvrdík neuvedl.

Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského hráli naposledy v neděli, kdy porazili Liberec 3:0 a v čele tabulky udrželi pětibodový náskok před druhou Spartou. Do Vánoc mají červenobílí hrát ještě 20. prosince vršovické derby s Bohemians 1905 a tři dny nato šlágr v Plzni.

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen