Geiera trápí bolavý loket, proti Norům ale chce hrát. Zkusím to, musíme vyhrát, říká

Sportovní

Vladimír Pryček, ČTK

„Strašně mě to mrzí. Rok a půl jsme na tohle trénovali, chtěli jsme se ukázat. Měl to být vrchol sezony,“ litoval po čtvrté porážce na turnaji 35letý útočník. „Bohužel jsem měl a mám bolesti v dominantní ruce, to je pro střelu a hru strašně důležité. Ruka není stoprocentní a proti Rusům se k tomu přidala i záda. Přestal jsem si hrát na hrdinu, nedohrál jsem, přestože mě to opravdu strašně mrzí,“ pokračoval Geier.

Bolest v lokti jej trápila už měsíc před startem světového šampionátu v Ostravě. Přesto se z nominace neomluvil. „Makal jsem na sobě, za nějakých patnáct let jsem nikdy nic neměl. Asi jsem na to ani nebyl připravený. Dal jsem tomu i měsíční oddech, ale bohužel, v přípravných zápasech se mi zranění obnovilo,“ popsal Geier.

Lekce od sborné a znovu bez gólu. Parahokejisty čeká zápas o Peking

Na minulém šampionátu v roce 2019 v Ostravě patřil Geier ke hvězdám národního týmu, který skončil po porážce od Jižní Koreje na skvělé čtvrté příčce. Díky tomuhle výsledku byli Češi o dva roky později nasazeni do silnější skupiny, kde se postupně utkali znovu s Koreou (0:2), USA (0:4) a Kanadou (0:10). Po středeční porážce s Ruskem, které se v tomto roce vrátilo do A skupiny, se dnes večer utkají s Norskem o konečné páté (od 20.30 hodin).

Fanoušci na MS v parahokeji v Ostravě.

Vladimír Pryček, ČTK

„Naším druhým cílem je paralympiáda. Mohli jsme si ji zajistit postupem do semifinále, to se ale nepovedlo, proto teď musíme

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen