GLOSA: Další kouč na odstřel. V Plzni to dal zatím jenom Vrba

Sportovní

Vlastimil Vacek

Guľa převzal Plzeň na začátku ledna. Nastoupil po druhé éře Pavla Vrby, který klub během ní dostal i potřetí do Ligy mistrů. Slovenský kouč se pustil do práce s obrovským drajvem, na české poměry s inovativním přístupem, používáním moderních technologií. Včetně natáčení tréninků.

Tým proměnil k lepšímu, na jaře Plzeň šlapala jako skvěle vyladěný stroj. Od léta je ale na první pohled evidentní: něco je špatně, něco nefunguje. Vyřazení z bojů o Ligu mistrů a následně i z předkol Evropské ligy nebylo možná až takové překvapení, jak si mnozí mysleli. Všechny Guľovi předchůdce, kteří si vedli podobně, stihl vyhazov. Slovenský kouč ale dostal důvěru.

Plzeňský kolaps a velký obrat Jablonce! Viktoriáni ztratili dvougólový náskok za dvacet minut

Dušanu Uhrinovi mladšímu, prvnímu nástupci Vrby, který na podzim 2013 odešel po dvou titulech a dvou účastech v Lize mistrů s velkou pompou k reprezentaci, zlomil vaz krach v předkolech evropských pohárů. Stejně tak o rok později Miroslavu Koubkovi, který Plzeň dovedl k titulu. Ten s týmem získal i Karel Krejčí, tomu se ale stal dokonce osudný pětigólový debakl na Slavii v závěrečném kole, kam mužstvo přijelo uprostřed mistrovských oslav…

Do Ligy mistrů následně nedostal tým ani Roman Pivarník, který v Plzni do konce smlouvy také nevydržel. Možná nyní stejný osud stihne i Guľu. Pokud bude odvolán, zařadí se do šiku několika svých předchůdců, kteří ve Viktorii nenaplnili očekávání a skončili předčasně. Ano, jsou to, až na Pavla Vrbu, všichni ostatní.

Jak zastavit sklizeň trpkých plodů?

Dá se říct, že Vrba byl kromě Guľy jediný, kdo byl s kabinou na jedné

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen