Gratulace ke gólu i asistenci. Každý psal něco jiného, směje se benjamínek Lvíčat

Sportovní

Sport.cz, FAČR

Na měření sil s ostřílenějšími borci si ale už zvykl. „Když potkám kluky z dorostu nebo svého ročníku, tak si říkám, že se mi vůbec nezdá, že bych byl v jejich kolektivu,“ líčí.

Místo srazu s vrstevníky nastupuje za jedenadvacítku a ve vstupní partii proti Italům dostal dokonce důvěru v základu. Nezklamal. Co víc, stal se jednou z ústředních postav večera. Jeho přímý kop z 75. minuty přizvedl Maggiore hlavou do vlastní sítě a sparťanský šikula se přičinil o hodnotnou plichtu s favoritem. Bezprostředně po nákopu přitom v úspěch nedoufal.

„Myslel jsem, že je centr krátký. Kopl jsem míč níž, než jsem si přál. Chtěl jsem ho poslat mezi hráče doprostřed, aby míč někdo z našich mohl líznout,“ líčí. „Ale protihráč ho netrefil čistě, při prodloužení za sebe jsem doufal, že se tam někdo z našich objeví. Nakonec zapadl skoro do šibenice,“ dodal.

Adam Karabec (vpravo) slaví se spoluhráči gól proti Itálii na ME jedenadvacítek.

FAČR

Na standardní situace určený není. Jenže tradiční exekutor Sadílek mu tentokrát míč přenechal a celý český tým z jeho rozhodnutí profitoval. „Krátce předtím jsme kopali standardku. Ptal jsem se Sádi, jestli bych to mohl zkusit. Odpověděl, že ji kopne a přenechá mi tu další. Stalo se,“ usmíval se. Nominace do jedenáctky vyvolených pro boj se squadrou azzurou ho překvapila. Trenér Karel Krejčí ho po dopolední rozcvičce před utkáním nakonec upřednostnil před Janoškem. „Neměl ani moc čas být nervózní, ale já s tímhle problém úplně nemám,“ mávl rukou Karabec.

Přitom v kvalifikaci naskočil do základu jen proti outsiderovi ze San Marina. Krejčí však vsadil na jeho mistrnou

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen