Hoftych odmítl odklad. S oslabeným týmem pak vyzrál na Teplice se třemi stopery

Sportovní

Ondřej Hájek, ČTK

„Jasno o sestavě bylo až ráno, protože jsme ještě čekali na Matyho (Matouška), jestli se dokáže připravit,“ prozradil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Proti Hoffenheimu v Evropské lize mu chybělo patnáct hráčů a v pátek přišel i o pravého beka Koscelníka a obránce s kapitánskou páskou Jana Mikulu i Kamsa Maru. Proti žlutomodrým pak svými spolupracovníky zvolil sestavu se třemi stopery Jugasem, Kačarabou a Purzitidisem.

Knobloch lapil penaltu a Liberci vychytal triumf

V návaznosti na Matouška pak v pětičlenné obraně řešil i post pravého halfbeka, na něhož netradičně postavil Kristiana Michala. „Musím ho pochválit, protože tuhle rolu nehrává, je to spíše středový hráč. Ale zvládl to velmi dobře, přestože Moulis a v prvním poločase Vukadinovič do jeho prostoru neustále nabíhali,“ vyzdvihl výkon devatenáctiletého záložníka. A ocenil i jednoho ze tří stoperů Jakuba Jugase, jednoho z hráčů, který covid-19 prodělal. „Trénoval teprve tři dny a do zápasu šel s určitým sebezapřením, plus Marios (Purzitidis) hrál po třech dnech další zápas. I proto jsme zvolili formaci se třemi stopery, kterou doplňují krajní halfbeci. Po fyzické stránce je to pro stopery jednodušší zvládnout než v systému 4-4-2 nebo 4-5-1,“ vysvětlil Hoftych.

Brankář Liberce Milan Knobloch (vpravo) vyráží penaltu.

Ondřej Hájek, ČTK

„Je to zajímavý systém a v tomhle rozpoložení to v naší situaci bylo asi nejlepším řešením, které mohli trenéři zvolit. Vyplatilo se to. Bavili jsme se o tom i s kluky, kteří toho moc v obraně natrénováno nemají, a ti to

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen