Hvězdný fotbalista obviněný ze znásilnění se před nástupem do vazby krutě přeslechl

Sportovní

Zprávy o zatčení a vyšetřování jistého fotbalisty z nejvyšší anglické fotbalové soutěže se dostaly do médií už na podzim loňského roku. Tehdy však policie nezveřejnila jméno podezřelého. Až na konci letošního srpna vyšlo najevo, že se jedná právě o sedmadvacetiletého francouzského legionáře.

Ten byl nyní poslán do vazby ve věznici Altcourse v Liverpoolu, která spadá do kategorie B, podle britského systému tedy do druhé nejpřísnější. Sám fotbalista přitom podle zdrojů deníku The Sun zažil nepříjemný moment hned při nástupu za mříže. Když zaslechl, že bude umístěn do VP křídla věznice (vulnerable prisoners – zranitelní vězni), měl fotbalista radost.

„Zřejmě vinou nedokonalé angličtiny zaslechl něco o VP křídle a myslel si, že bude umístěn do speciální VIP kategorie s dalšími známými osobnostmi. Když zjistil, že tomu tak není, rozhodně z toho nebyl šťastný,“ uvedl nejmenovaný zdroj. Do VP křídla jsou přitom umísťováni vězni, kteří mají na krku právě třeba sexuální zločiny.

Tři čtvrtě roku tajení

Mendy od svého původního zatčení 11. listopadu loňského roku naskočil v dresu Citizens celkem do 20 utkání, včetně dvou přátelských. Naposledy se v bledě modrém dresu objevil v rámci prvního kola anglické ligy proti Tottenhamu.

Klub suspendoval Mendyho až minulý čtvrtek, kdy vyšlo najevo, že právě on má mít na svědomí celkem čtyři případy znásilnění a jedno sexuální napadení. Nejméně jedné ženě přitom nebylo ani 18 let a k poslednímu případu mělo dojít až letos v srpnu, tedy zhruba tři čtvrtě roku poté, co byl policií po obvinění ze znásilnění propuštěn na kauci.

[embedded content]

Jak u soudu uvedla státní

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen