Hygienička Jágrová představí opatření reagující na vývoj situace v Praze

Aktuální zprávy
<!—->

„Praha v té oranžové barvě zůstala. Bohužel nedošlo k žádnému zlepšení situace,“ řekla Jágrová k umístění hlavního města v druhém stupni koronavirového ohrožení v takzvaném semaforu.

Pražská hygienická stanice uzavřením barů a nočních klubů reaguje na to, že tato zařízení se významně podílejí na šíření onemocnění, upozornila Jágrová. 

Podle ní kumulativní nárůst nově nakažených dosáhl počtu více než 720 za posledních několik dnů, skoro sedm desítek lidé s koronavirem je mezi lidmi ve věku kolem 20 let. Stoupá i počet nakažených v nejrizikovější skupině lidí starších 65 let.

Další opatření v Praze nebudou, říká Jágrová. Uvidí však, co poví semafor

„Pozitivní zprávou je, že plošně nedochází k zásahu zranitelných skupin obyvatel, například podíl nově diagnostikovaných osob ve věku nad 64 let tvoří zhruba 10 procent celkových nárůstů, u kategorie starších 74 let je to 5 procent,“ upozornila mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.

„Za poslední týden sledujeme, že počty hospitalizovaných denně rostou, to nás musí vést k větší obezřetnosti,“ varovala Jágrová. Mortalita je však velmi nízká a většina nově diagnostikovaných případů je bezpříznaková nebo jen s lehkým průběhem. Nejde o nekontrolované plošné šíření nadregionálního rozsahu.

Povinnost nosit

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen