Indické město terorizují tisíce hladových opic, vláda je chce sterilizovat

Aktuální zprávy
<!—->

Po dobu přísné celostátní karantény od března do června většina makaků toto slavné horské letovisko s viktoriánskými budovami, které se tyčí proti Himálaji, opustila a vydala se hledat potravu do okolních vesnic.

Jakmile se ale restriktivní opatření zmírnila, opice se vrátily. Nejméně padesát vyhladovělých zvířat začalo obyvatele pronásledovat. Opice kradou tašky s jídlem a koušou kolemjdoucí.

Šimla má zhruba 160 tisíc obyvatel a je metropolí státu Himáčalpradéš. Přitahuje turisty, kteří se tam zejména v létě uchylují před vedrem, ale také opice, které se živí zbytky hamburgerů a pizzy.

Šestačtyřicetiletý Nand Lál ukazuje zranění, která mu opice způsobily přímo na ulici. „Šel jsem kolem skupiny opic, když na mě zničehonic zaútočil dominantní samec a tři další opice se připojily,“ vypráví. 

„Naštěstí jsem chytil hůl a odehnal je. Mám modřiny po celé hlavě i na obličeji. Bolí mě kousnutí na zádech,“ řekl agentuře AFP. Musel dostat několik injekcí proti vzteklině.

„Lidé mají velký strach a nevědí, co dělat,“ přidal se Kuldíp Čand Súd, bývalý soudce nejvyššího soudu v důchodu. Ukazuje jizvu na noze, kde ho kousla opice, když seděl doma na terase. „Právě jsem si četl, když na mě najednou zaútočila

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen