Izraelští experti doporučili čtvrtou dávku seniorům a zdravotníkům

Aktuální zprávy

Rozhodnutí o čtvrté dávce ještě musí být schváleno vysokými zdravotnickými představiteli, nicméně Bennett řekl BBC, že doufá, že se bude podávat čtyři měsíce po třetí dávce. „Je to krásná zpráva, která nám pomůže projít vlnou omikronu, jež zachvacuje svět,“ řekl Bennett a vyzval obyvatele, aby si ji nechali dát, jakmile to bude možné.

Ještě 12. prosince přitom izraelští experti podávání čtvrté dávky seniorům a lidem s oslabenou imunitou nedoporučili, stejně jako zkrácení intervalu mezi podáním druhé a třetí dávky z šesti měsíců na tři. Experti tehdy hlavně zdůrazňovali potřebu dokončit přeočkování třetí dávkou.

Problémem je, že z 9,3 milionu obyvatel Izraele jich dvě dávky dostalo jen 63 procent, k čemuž ale přispívá to, že třetina populace je mladší 14 let. V pondělí proto Bennett řekl, že by chtěl, aby děti, které mohou být očkovány, dostaly vakcínu během následujících dvou týdnů, aby se „odložila, zpomalila a zmenšila” síla další vlny nákaz.

Izrael se stal první zemí, kde zemřel v úterý člověk nakažený omikronem. Podle listu The Jerusalem Post zemřel muž ve věku kolem 60 let v pondělí v nemocnici v Beerševě na jihu země. Trpěl ale vážnými komplikujícími zdravotními problémy.
Nemocnice podle listu oznámila, že příčinou mužovy smrti jsou tyto zdravotní potíže, nikoli virus.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen