Jako smilování. V Jihlavě začala pomáhat s koronavirem armáda

Aktuální zprávy

„Dobrovolníky jsme oslovovali od samého začátku. Máme pět zkušeností, kdy lidé slíbili, že přijedou, a nedorazili,“ řekla Právu ředitelka zařízení Renata Horňáková.

Podporu armády, která vyslala patnáctičlenný tým, označila za velkou pomoc pro současné zaměstnance. Těch z celkových šesti desítek zůstalo 18 v karanténě s pozitivním testem a několik dalších, kteří s pozitivními přišli do přímého styku, čeká na výsledky rovněž v izolaci.

Alzheimercentrum v Jihlavě

Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

„Personální pokrytí služeb je stabilizované, ale bez pomoci vojáků by to bylo velmi náročné. Nyní hledáme jen zdravotníky, dočkat bychom se měli příští týden,“ doufá ředitelka.

Velitel vyslané jednotky Jan Gross zmínil, že z 15 přítomných jsou tři specialisté na biologickou ochranu z Těchonína, kteří 12 vojáků vesměs bez zdravotnické specializace zaškolí, jak se v prostředí s nákazou chovat: „Budeme vykonávat asistenční činnost podle potřeb zařízení, nikoli ošetřovatelskou či lékařskou.“ Vojáci budou ubytováni v Jihlavě.

Armáda vyslala 31. července 2020 vojáky na pomoc Alzheimercentru Jihlava, které se potýká s nákazou koronavirem. Zůstat by měli asi dva týdny.

Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Na ohnisko koronaviru v jihlavském soukromém zařízení se přišlo v poslední červencové dekádě při příjmu klientky vykazující znaky nákazy. Během následujících deseti dnů se onemocnění prokázalo u 41 klientů, čtyři z nich zemřeli.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen