Jurečka odvolal šéfa Lesů ČR Vojáčka

Aktuální zprávy

„Lesy České republiky spravují polovinu všech našich lesů a mají zásadní vliv nejen na boj s kůrovcem, ale i obnovu našich lesů a jejich adaptaci na klimatickou změnu. Při problémech, se kterými se lesníci musí potýkat, není možné řídit podnik centrálně z několika málo míst, naopak je třeba naslouchat těm, kteří nejlépe znají daný region, a podle toho přijímat efektivní opatření v místě. Bohužel změna organizační struktury s vytvořením oblastních ředitelství vedla ke zhoršené spolupráci a komunikaci s místními samosprávami, zejména na úrovni lesních správ,“ zdůvodnil Jurečka Vojáčkovo odvolání.

LČR při reorganizaci mimo jiné nahradily svých 11 krajských ředitelství sedmi oblastními ředitelstvími. Změna organizační struktury s vytvořením oblastních ředitelství podle Jurečky vedla ke zhoršené spolupráci a komunikaci s místními samosprávami, zejména na úrovni lesních správ.

Mimo nevydařené transformace státního podniku do nové organizační struktury oblastních ředitelství patří k důvodům odvolání generálního ředitele i některá další manažerská pochybení a personální politika, uvedl mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý.

Vojáčka jmenoval do funkce ředitele Lesů ČR v roce 2018 tehdejší ministr zemědělství Miroslav Toman.  Předtím působil coby ředitel státního podniku Vojenské lesy a statky. „Děkuji všem zaměstnancům a partnerům Lesů ČR za spolupráci, zvládnutí kalamity a překonání zřejmě nejkrizovějšího období podniku. Svému nástupci přeji hodně úspěchů,“ sdělil Vojáček ČTK. Mluvčí podniku Eva Jouklová uvedla, že podnik rozhodnutí ministra respektuje.

Ministerstvo zatím neuvedlo, kdo Vojáčka ve vedení podniku vystřídá, podle informací ČTK by mělo jméno nástupce zveřejnit odpoledne. Podle serveru Seznam Zprávy by podnik měl vést dočasně pověřený ředitel, kterým by měl nejspíše být Jiří Groda, jenž je nyní lesním správcem Lesní správy Vítkov na Opavsku.

Josef Vojáček je absolventem Vysoké školy zemědělské v Brně. Působil i v akademické sféře jako člen vědecké rady Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen