Karvinský všeuměl Janečka po sezoně končí. Bude mi osmatřicet, už přesluhuji, vtipkoval

Sportovní

Petr Sznapka, ČTK

Domácí loučení s fanoušky se povedlo. Karviná přerušila domácí sérii porážek, porazila ve 33. kole Teplice 2:0 a Janečka odehrál posledních sedmnáct minut. Po utkání obešel stadion a s karvinskými fanoušky se rozloučil. „Nachystali mi na rozloučenou hezký transparent, to od nich bylo pěkné. Jsem v Karviné přes pět let, to není málo,“ uvedl Janečka.

Rodák ze slovenské Levoče zatím nemá jasno, jakým směrem se vydá. „U fotbalu chci zůstat. Nějaké nabídky jsem dostal, ale teprve se rozhodnu, zda budu pokračovat v profesionální kariéře, nebo se vydám jinou cestou. Mým klukovským snem bylo stát se fotbalistou, to jsem si splnil. V červnu mi ale bude osmatřicet let a dá se říct, že už přesluhuji,“ svěřoval se Janečka, který v Karviné nastoupil snad na každé pozici.

Radost Karviné z první branky v zápase s Teplicemi.

Petr Sznapka, ČTK

Přicházel jako krajní obránce, více mu ale sedla pozice středního záložníka. Hrál v útoku i na stoperu. A když bylo nutno, zaskočil v záběru utkání proti mistrovské Slavii i za vyloučeného brankáře Petra Bolka. „Vždy jsem tvrdil, že nastoupím na jakémkoliv postu, kam mě trenér postaví. A když jsem šel tehdy do branky, tak se to vyplnilo. Pokaždé jsem ze sebe vydal maximum, přestože to nebylo vždy perfektní. Sám před sebou mám v tomhle ohledu svědomí čisté,“ říkal slovenský fotbalista.

Teplice se navzdory prohře v Karviné v lize zachránily

Vybrat nejzásadnější moment karvinského působení hledal těžko. „Za těch pět let byly hezké i těžší chvíle.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen