Kde se otestovat během Vánoc? Možnosti budou omezené

Aktuální zprávy

Většinou mimo provoz budou o svátcích odběrová místa ve středních Čechách. Například testovací místo v kladenské nemocnici bude během vánočních svátků zavřené, ve čtvrtek 23. prosince bude fungovat dopoledne a stejně tak i na silvestra. Středočeská testovací místa zatím stále dostatek volných termínů a to i na čtvrtek a dny mezi svátky.

Zavřená budou o Vánocích i na přelomu roku velká testovací centra provozovaná páteřními nemocnicemi v Libereckém kraji. „Lidé v testovacích centrech a v očkovacích centrech pracují s obrovským nasazením už více než rok, v nemocnicích se očkovat ani testovat nebude, i jejich pracovníci si potřebují vybrat volno,“ vysvětlil důvod hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). V provozu nebude ani krajská registrační telefonní linka.

Také odběrová místa v Ústeckém kraji budou během vánočních svátků zavřená. Volných míst na odběr před Štědrým dnem je v celém regionu jen několik v chomutovské nebo teplické nemocnici. Bez potíží si lze on-line rezervovat test od 27. prosince.

Zřejmě pouze jedno testovací místo bude v době vánočních svátků otevřené v Karlovarském kraji, a to v Pomezí nad Ohří. Pokud někdo potřebuje test, aby mohl například na návštěvu za blízkými do domovů seniorů, měl by si pospíšit. Kapacity testovacích míst v kraji pro následující dny už jsou z velké části obsazeny.

Bez možnosti nechat si o Vánocích udělat test na nový koronavirus nebudou obyvatelé Plzeňského kraje. „Bude sice v omezeném rozsahu, ale jeho dostupnost je vzhledem k potřebám souvisejícím s hrozící možností rozšíření mutace omikron zachována,“ řekla ČTK hejtmanka Ilona Mauritzová (ODS). Například plzeňská Bioptická laboratoř kvůli zvýšenému zájmu na druhý svátek vánoční navýšila kapacitu.