Konec ságy! Zůstanu. Proti Barce bych k soudu nešel, řekl Messi

Sportovní

Veliký kámen spadl ze srdce fanouškům španělského velkoklubu. Jejich ikona a nejlepší střelec všech dob zůstane i v nadcházejícím ročníku.

Jeho otec a agent v jedné osobě Jorge Messi sice poslal v pátek na vedení španělské soutěže dopis, v nemž argumentoval tím, že výstupní klauzule přesahující 18 miliard korun se vztahuje na smlouvu, která mu končila uplynulou sezónu, ale sám fotbalista se nakonec rozhodl jinak.

„Když jsem doma oznámil, že chci odejít, bylo to doslova brutální drama. Celá rodina začala plakat. Děti nechtěly opustit Barcelonu a změnit školu,“ popsal pro goal.com, jaká byla první reakce jeho nejbližších.

Messiho přiměla k odchodu touha po trofejích. Poslední naděje na zisk alespoň jednoho triumfu padla v Lize mistrů po ostudné porážce 2:8 od Bayernu Mnichov.

„Myslel jsem si a byl jsem si jistý, že mohu svobodně odejít. Prezident mi vždycky říkal, že na konci sezóny se mohu rozhodnout, zda zůstanu nebo ne. Teď se ale drží toho, že jsem to neřekl před 10. červnem, ačkoliv jsme ještě stále bojovali kvůli koronaviru v LaLize,“ neodpustil si výtku směrem k vedení Barcelony.

Zuřivě se uvažovalo o přestupu do Manchesteru City. K naplnění transferu ale vedla pro Messiho jediná cesta.  „Prezident mi řekl, že jediným způsobem, jak odejít, je zaplatit klauzuli,“ vysvětlil 33letý fotbalista.

„Existoval sice i jiný způsob, a to bylo jít před soud. Barca mi ale dala všechno a já jí také. Nikdy by mě nenapadlo, že bych se proti ní postavil u soudu. Je to klub mého života, vytvořil jsem si tu zázemí a prožil tu skvělé časy,“ řekl držitel šesti Zlatých míčů.

Minimálně na rok tak zapláčou nejen v Anglii, ale také v německém Stuttgartu. Fanoušci dokonce začali na Messiho vybírat peníze. Ty nakonec skonči na charitě.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen