Kreml si vydržuje Schrödera, prohlašuje natvrdo Navalnyj

Aktuální zprávy

„Gerharda Schrödera platí Putin. Teď, když se snaží popřít, že jsem byl otráven, je to opravdu velké zklamání,“ řekl Navalnyj, aniž své tvrzení doložil. Schröder, šéf představenstva projektu Nord Stream 2, v němž je ruský Gazprom oficiálně jediným akcionářem, opakuje, že účast Ruska na otravě Navalného nikdo neprokázal. Schröder odmítl i výzvy k pozastavení výstavby Nord Streamu 2 v reakci na otravu Navalného a rozpravu o sankcích proti Moskvě označil za založenou na dohadech.

„Je stále někdejším kancléřem nejmocnější země Evropy. Teď je Putinovým poskokem a chrání vrahy,“ soudí Navalnyj, který tvrdí, že exkancléř obdržel od Putina tajné platby.

Navalnyj, v jehož těle laboratoř německého bundeswehru objevila stopy nervově paralytické látky ze skupiny novičok, přiznal, že ho dlouho pronásledovaly halucinace.

„To bylo nejpekelnější období. V tomto stavu jsem věřil, že jsem měl nehodu, při níž jsem přišel o nohy. Byl jsem přesvědčen, že se to skutečně stalo a že chirurgové mi dali nové nohy,“ doplnil.

Navalnyj také vyzval Unii, aby tvrdě postihla oligarchy blízké Kremlu. Paříž a Berlín pak ve středu ve společném prohlášení oznámily, že navrhnou uvalení sankcí EU na funkcionáře, kteří prý nesou odpovědnost za stav Navalného.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen