LEGIONÁŘI POD LUPOU: Nejlepší Čech vyrovnal Messiho! Vítěz je překvapivý

Sportovní

www.sofascore.com

Zajímavé srovnání. Božský Lionel Messi z Paris St. Germain dosáhl během duelu Ligy mistrů v Bruggách (1:1) na hodnotu indexu 7,2. Při svém debutu na domácí pařížské půdě proti Lyonu (2:1) se pak zlepšil na hodnotu 7,5.

Nejlepší Čech jeho ligovou známku o víkendu vyrovnal.

Premiantem je obránce Tomáš Petrášek z polské Čenstochové, který za svůj výkon pří výhře 3:0 na půdě Mielce dostal index 7,5. Petrášek už má za sebou debut v národním týmu, kvůli zranění pak ovšem z reprezentace vypadl.

Český stoper Tomáš Petrášek je dál oporou Rakowa v polské nejvyšší soutěži.

archiv Tomáše Petráška

Naopak Antonín Barák (7,4) se do ní vrátil. Verona teď i díky jeho brance porazila AS Řím 3:2 a připravila soupeři první prohru pod vedením Josého Mourinha.

Do první pětky se vešel ještě útočník Tomáš Pekhart (7,3) z Legie Varšava a také dva brankáři, Lukáš Zima (7,4) z nizozemského Venla a Václav Hladký (7,2) z Ipswich Town.

Jak hodnocení vzniká?

Statistické hodnocení SofaScore je odpovědí na rostoucí potřebu kvantifikovat výkony hráčů. Co běžný fotbalový fanoušek vidí během televizního vysílání ve statistikách, je jen zlomek dat shromážděných během zápasu.

V každém utkání je přibližně 1500 různých událostí, které se mohou promítnout do čísel, co se na hřišti stalo. Operátoři ručně zaznamenávají data a shromažďují informace o aspektech, jako jsou držení míče, přihrávky, souboje, nájezdy, běh, pokusy o kličku, přihrávky do šance, střely a další.

Statistika Lionela Messiho v utkání Bruggy – PSG.

www.sofascore.com

Cílem je odvodit z těchto statistik užitečné informace, které by odpovídajícím způsobem shrnovaly výkon hráče.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen