Levný tablet dostane posilu, Microsoft ukázal kompaktní notebook

Aktuální zprávy

Ceny nejlevnějších notebooků na trhu startují již pod hranicí pěti tisíc korun. Konkurovat takovým strojům, jejichž výkon je značně kompromisní, ale Microsoft nechce. Je potřeba si uvědomit, že americký softwarový gigant doposud nabízel své přístroje především v prémiovém segmentu, kde nebylo problém za počítač utratit klidně i více než 100 tisíc korun.

V případě novinky Surface Laptop Go tak působí avizovaná cenovka 649 eur (17 590 Kč) poměrně atraktivně. A to především s ohledem na nabízenou výbavu. V dané cenové kategorii totiž působí novinka až nezvykle kompaktně, je vybavena 12,4palcovým displejem PixelSense.

Surface Laptop Go

Foto: archív výrobce

Praktické je také to, že celou obrazovku je možné ovládat díky speciální vrstvě dotyky, podobně jako běžný tablet. Ovládat celé zařízení se dá nicméně také pomocí velkého trackpadu i klávesnice. Ta má nízký zdvih 1,3 mm a jednotlivé klávesy nabízejí plnou velikost, což rozhodně není u takto kompaktních strojů samozřejmostí.

Surface Laptop Go je vybaven čtyřjádrovým procesorem Core i5 10. generace od Intelu, až 16 GB operační paměti a 256GB úložištěm. Vybrané konfigurace mohou disponovat také integrovanou čtečkou otisků prstů pro pohodlnější přihlašování. Výdrž baterie by se měla pohybovat až okolo 13 hodin, nechybí ani podpora rychlého nabíjení.

Novinka nabízí integrovanou HD webkameru a mikrofony se studiovou kvalitou, dále jsou k dispozici reproduktory Omnisonic s technologií Dolby Audio. Konektorová výbava čítá porty USB-A i USB-C, z bezdrátových standardů je k dispozici WiFi a Bluetooth.

Jde to i levněji

Pro jedince, kteří touží ještě po atraktivnější cenovce, je k dispozici tablet Surface Go 2. Základní model se nabízí již za 13 490 Kč.