Major, na kterého Král donášel StB, promluvil: Tomáš byl frajer

Sportovní

Sport.cz

Šéf českého hokeje se po zveřejnění kauzy hájil tím, že majora, na něhož kontrarozvědce podle spisu donášel, nijak nepoškodil a o svém nasazení na něj mu řekl.

„O zájmu vojenské kontrarozvědky jsem ho obratem informoval a domluvili jsme se společně na postupu. Nikdy jsem neučinil nic, čím bych dohodu porušil a prověřovanou osobu poškodil,“ uvedl Král.

BŘITVA MILANA ANTOŠE: Snad si nikdo nemyslí, že to Král položí?! Jágrova historka? Vrchol alibismu

Major, jehož deník označuje jménem „Lotr“, jeho verzi potvrzuje. Sám byl ale podle spisu členem KSČ a rovněž spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou, jejímž agentem byl 12 let. „Tomáše asi blbým způsobem zlákali. Po vojně chtěl jít dělat právníka do plzeňského pivovaru, takhle jsme se o tom bavili. Tohle tam třeba mohl říct. Oni na to, že mu pak pomůžou. Něco za něco. Třeba nějak takhle chudáka kluka získali,“ popsal v rozhovoru možné získání Krále kontrarozvědkou pro spolupráci.

Jaromír Jágr o kauze Tomáše Krále

Sport.cz

„Byl ale takový frajer, že šel rovnou za mnou a říká mi: Náčelníku, já jsem udělal strašlivej průser. Nějakému P. (Pospíchalovi – pozn. red.) jsem tam kývl na spolupráci. Říkám mu: Tomáši, ty vole, cos to udělal? Když budeš na vojně, z toho se už nedostaneš. Oni tě budou úkolovat. Tomáš mi řekl, že jeho úkol je donášet na mě a že to udělat nemůže,“ vyprávěl dále.

„Otevřeně říkám, že on jim ale jen předával informace, na kterých jsme se spolu dohodli. Abyste si nemysleli, Tomáš Král je charakterní, slušnej, rozumnej chlap,“ pokračoval.

Současného šéfa hokeje

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen