Milion chvilek vysílá online demonstraci, připomíná 17. listopad

Aktuální zprávy
<!—->

„Pandemie je na svém vrcholu a její bezpečnostní, ekonomické, sociální a společenské důsledky nelze ani odhadnout. Je potřeba se semknout a společně krizi překonat. Je tedy na každém z nás, abychom napnuli síly a co nejdříve se odrazili ode dna,“ burcuje Milion chvilek pro demokracii, který pořádá protivládní protesty a dvakrát dokázal přivést na pražskou Letnou čtvrt milionu lidí. 

„2019 byl rokem protestů, 2020 byl rokem krize, 2021 bude rokem změny a nové naděje!“ řekl na začátek online demonstrace předseda Milionu chvilek pro demokracii  Benjamin Roll.

Podle spolku současná pandemická krize odhalila i hlubokou politickou krizi. „Je potřeba napnout všechny síly k tomu, aby ve sněmovních volbách skutečně ke změně došlo. Demokratické strany musí zvítězit,“ řekl Roll.

Česko je podle Rolla „unesený stát“, který Babiš si „ukradl pro sebe“. Premiérův střet zájmů ve vztahu k holdingu Agrofert, který podle Rolla čerpá od státu 150 milionů korun měsíčně, potvrdila Evropská komise, řekl. Babišův autoritářský přístup opakovaně selhal během koronavirové krize, vláda selhávala v přijímání protiepidemických opatření. 

Závažné ohrožení podle Rolla představuje také zneužívání moci prezidentem Milošem Zemanem a jeho týmem, ať už kvůli dostavbě jaderné elektrárny Dukovany nebo prosazováním

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen