Mistrovství světa? Máme reálnou šanci postoupit, věří české eso Schick

Sportovní

Samozřejmě že na legionáře z Leverkusenu bude česká reprezentace na jaře hodně spoléhat. Na jeho góly ještě víc. Vždyť na podzim mu to v bundeslize pálí jedna radost, takže v tabulce střelců figuruje s šestnácti trefami na druhé příčce hned za snajprem Bayernu Lewandowskim.

„Pochopitelně že po evropském šampionátu vládlo velké očekávání, zda budu střílet góly dál, jestli snad nešlo na mistrovství Evropy o náhodu a jak se se budu prosazovat v bundeslize. Popravdě, sám jsem nečekal, že jich dám šestnáct už v první polovině sezony, jenže právě EURO mi dodalo velké sebevědomí,“ vysvětloval Schick svou střeleckou produktivitu na scéně německé nejvyšší fotbalové soutěže.

„Byl jsem sice pod tlakem, který jsem pochopitelně pociťoval, ale zároveň jsem měl obrovskou chuť do práce. Během krátké dovolené po návratu z mistrovství Eropy jsem proto odpočíval jen chvíli a pak na sobě i během volna pracoval, abych byl připravený hned na úvod sezony.“

I proto šestnáct gólů na jeho kontě. I proto druhá příčka v tabulce střelců za Lewandowskim z Bayernu Mnichov, který jich má na kontě devatenáct, ale třeba před Haalandem z Borusssie Dormund, jenž dal o tři branky méně než Schick.

Větší pozornost necítím

„Přesto necítím, že by si na mě dávali protivníci větší pozor, než tomu bylo v předchozích sezonách. Samozřejmě že se na mě asi obránci připravují víc, před utkáním nejspíš probírají prostory, v nichž se pohybuji, ale nic speciálního nepozoruju,“ tvrdí český reprezentant, který se stal společně s Portugalcem Ronaldem nejlepším střelcem letošního mistrovství Evropy.

Pěti góly pomohl národnímu týmu k postupu do čtvrtfinále, na jaře by mu měl pomoci zvládnout barážové úskalí představované nejprve Švédskem a

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen