Mladá Boleslav pyká za rasismus, potrestány jsou i další tři kluby

Sportovní

Fotbaloví fanoušci mají v této době sice omezený, ale již povolený vstup na ligové stadiony, což sice znamená lepší atmosféru při zápasech, ale bohužel také občas výtržnosti v ochozech. Nevhodné chování na stadionech řešila disciplinární komise LFA ve čtvrtek a rozhodla se potrestat hned čtyři týmy.

Nejnižší pokutu dostal Slezský FC Opava za porušení povinností pořadatele (výtržnosti fanoušků) v utkání proti MFK Karviná. Slezané musí zaplatit 20 tisíc korun.

1. FC Slovácko bylo potrestáno za použití pyrotechniky v bezprostřední blízkosti stadionu vedoucí k přerušení utkání proti Zlínu a musí zaplatit pokutu ve výši 30 tisíc korun.

Ostravský Baník dostal pokutu 50 tisíc korun za porušení povinností pořadatele (použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání na téměř 4 minuty) v utkání proti SK Dynamo České Budějovice.

Nejvíce za chování svých fanoušků musí zaplatit Mladá Boleslav. Středočeši dostali pokutu 150 tisíc za nesportovní chování fanoušků spočívající v opakovaných nevhodných a rasistických projevech na hráče hostujícího Zlína vedoucí k přerušení utkání a pozdržení navázání hry.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen