Moje tělo se začalo rozpadat! Hvězda NHL o onemocnění, které ji celou sezonu nepustilo na led

Sportovní

Vlastimil Vacek, Právo

„Bylo tam mnoho věcí, které se nakupily a moje tělo se začalo rozpadat. Kvůli chronickému únavovému syndromu jsem se nedokázal dostatečně zotavovat a můj imunitní systém reagoval na vše, co jsem udělal. Jakýkoliv stres, cokoli, co jsem udělal během dne, vždy skončilo stresovou odezvou,“ prohlásil třiatřicetiletý kanadský centr, který je kapitánem Chicaga od roku 2008 a od té doby s ním třikrát vyhrál Stanleyův pohár.

Spoluhráč českých forvardů Dominika Kubalíka a Davida Kämpfa se proto svěřil do péče lékařských odborníků. Zpočátku ale vůbec nevěděl, za jak dlouho by se mohl vyléčit. „Bylo to frustrující, protože jsem opravdu netušil, kdy se přes to dostanu,“ vzpomíná mistr světa z roku 2007 a dvojnásobný olympijský vítěz.

Toews míní, že svou roli v délce absence sehrál i covid-19, který překonal v únoru. Dlouho však veřejně odmítal přiznat, že se onemocněním nakazil.

Jonathan Toews na tréninku hokejistů Chicaga.

Vlastimil Vacek, Právo

„Bylo pro mě těžké říct slovo covid. Každý se mě na to ptal a věděl jsem, že by z toho byly titulky v novinách. Nejsem doktor, ale z toho, co jsem se dozvěděl o lidech, kteří se z covidu dlouho zotavovali, tak většina z nich k tomu měla nějaké predispozice nebo se vyrovnávali s nějakým stresem. Pak najednou přišel covid a všechno se to

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen