Na táboře na Plzeňsku se objevil koronavirus, 80 dětí je v karanténě

Aktuální zprávy
<!—->

Nákaza se u jednoho dítěte projevila už 9. července, podle pořadatelů to bylo dva dny před koncem prvního termínu tábora.

Podle ředitele Krajské hygienické stanice v Plzni Michala Bartoše byl tábor s 80 dětmi a zhruba 20 dospělými uzavřen v době, kdy se blížil ke konci. Jde o jediný případ koronaviru na letním dětském táboře v Plzeňském kraji.

„Byl jeden pozitivní účastník, u všech ostatních byly testy na covid-19 negativní. Jednalo se o import nákazy z jiného kraje,“ řekl portálu iDNES.cz Bartoš. Dodal, že dítě se nakazilo od rodinného příslušníka a nemělo příznaky nemoci.

Hygienici jej takzvaně vytrasovali, když dostali z jiného kraje informace o pozitivním nálezu u jeho rodiče. Dítě bylo okamžitě izolováno a odvezeno. Podle Bartoše nebylo nutné přijímat žádná opatření v obci Letiny.

Iva Páleníčková z Tábora Letiny uvedla, že tábor rozpuštěný nebyl. „Čtrnáctidenní pobyt dětí byl ukončen v řádném termínu 11. července. Teď je na místě další skupina,“  řekla Páleníčková. K otázce, zda bylo v táboře zjištěné onemocnění koronavirem, se nechtěla vyjadřovat.

Podle úředníků z radnice v Letinech se na stejném místě tábory organizují desítky let. Táborová osada s chatkami je v lese

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen