Neskutečné gesto fair play ocenily i hvězdy

Sportovní

Slavomír Kubeš, ČTK

Vypadalo to, že na španělského závodníka zůstane jen nepopulární pozice mimo stupně vítězů. Jenže, když v úplném finiši zazmatkoval Brit James Teagle a omylem naboural do hrazení u trati, dostal Méntrida šanci vybojovat bronz. Touhle cestou ale jít nechtěl a okamžitě zpomalil. Soupeř se tak ještě stihl díky gestu fair play dostat před něj.

„Byl celou dobu přede mnou, zasloužil si být třetí,“ uvedl v cíli závodu Méntrida. Se soupeřem si pak ještě před cílovou metou potřásli rukou. Na svém počinu neviděl nic zvláštního. „Odmalička mě k takovým věcem vedli rodiče, takže je to pro mě normální věc,“ bránil se Španěl roli hrdiny okamžiku.

Brit Teagle mu ale složil na sociálních sítích poklonu. „Sprintovali jsme v boji o bronz a já narazil do hrazení. Myslel jsem si, že je po všem. Jenže pak přišlo něco nečekaného ze strany Diega Méntridy. To bylo neuvěřitelné sportovní gesto,“ napsal britský závodník. „Když viděl, co se stalo, tak zastavil a nechal mě, abych se dostal před něj. Neskutečné,“ smekl před Španělem.

Ceny fair play získali hokejista Martinec a jezdec rallye Prokop

Toho ocenily i sportovní osobnosti. Třeba známý brankář Iker Casillas napsal, že

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen