Nové knihy: Chlupová, Klíma a Kentová

Aktuální zprávy

Colin O’Brady: Nedosažitelné prvenství

Autorova autobiografie popisuje jeho úspěšné zotavení z tragické nehody, korunované sólovým pochodem o délce 1500 km napříč Antarktidou. Až do prosince 2018 se nikomu nepodařilo přejít pevninskou Antarktidu sám, bez pomoci a jen vlastními silami. A právě k tomu se odhodlal Colin O’Brady, přestože o deset let dříve pochyboval o tom, že bude ještě někdy normálně chodit. Z temnot tragické nehody si vybojoval cestu zpátky na vrchol.

Práh, 264 stran, 349 Kč

Obal knihy

Rick McIntyre: Vzestup vlka 8

Americký národní park Yellowstone se kdysi honosil početnou vlčí populací, avšak ve dvacátých letech minulého století strážci parku zabili posledního z nich. Ve snaze navrátit místnímu ekosystému rovnováhu se pak o několik desetiletí později pokusili přivést vlky zase zpátky. V 90. letech byl spuštěn projekt na obnovení populace vlků v Yellowstonu, jehož důležitou součástí byl autor této knihy.

Práh, 272 stran, 369 Kč

Obal knihy

Jaroslav Čechura, Lukáš Kašpar: V pavučinách času

Kniha shrnuje tři desítky obsáhlých rozhovorů, které s prof. Čechurou vedl novinář a historik Lukáš Kašpar. V pestrém okruhu témat najdeme postavy českých panovníků od císaře Karla IV. až po zimního krále Fridricha Falckého, hrdiny a padouchy husitské éry, ale také bezejmenné obyvatele českých zemí, kteří v době zmíněných panovníků žili, milovali se, zápasili o holé živobytí. Dojde i na otázky zcela aktuální, jako je bourání pomníků historických osobností, nebo na dějiny rockové hudby.

Vyšehrad, 304 stran, 349 Kč

Obal knihy

Danuta Chlupová: Jizva