Omluvy nestačí! Autora rasistických pokřiků z Baníku vyšetřuje policie

Sportovní

Z ruchových mikrofonů při utkání Ostravy s Libercem bylo slyšet, že poté, co Jhon Mosquera dostal červenou kartu, ho někdo začal nazývat opicí.

Rasistickými nadávkami se začala zabývat disciplinární komise i klub. Tomu se autor nadávek sám přihlásil s omluvou, ale dvouletému zákazu vstupu na stadion neutekl.

Nyní muž řeší celý incident také s policií. „Kriminalisté během krátké chvíle, na základě dobré spolupráce s fotbalovým klubem, zjistili jméno důvodně podezřelého. Jednalo se o muže ve věku 46 let. V současné době mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a z přečinu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob,“ uvedla pro Nova Sport mluvčí policie Ostrava Eva Michalíková.

Ostravský klub již před pár dny informoval na svém webu, že muž se omluvil Baníku a telefonicky i přímo Mosquerovi. „V návalu emocí jsem vypustil slova, kterých lituji. Podobný způsob uvažování, jaký z mých emočních výroků vyplynul, je mi v osobním životě naprosto cizí,“ napsal muž v prohlášení pro klub.

Vyjádření mluvčí policie Ostrava Evy Michalíkové:

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen