Ostrava se zlobí. Lidé demonstrují kvůli nečekanému zpřísnění opatření

Aktuální zprávy

Nově zavedený zákaz akcí s účastí nad 100 lidí je podle účastníků nepochopitelný, když jsou zároveň otevřená obchodní centra, kde se pohybuje mnohonásobně větší počet lidí. Řečníci vyčítali vládě i skutečnost, že v dolech na Karvinsku, tedy ve specifickém prostředí, kde jsou horníci natěsnáni vedle sebe a hromadně se po směnách i sprchují, nebyla po zjištění koronaviru okamžitě zastavena těžba, přitom například na Bruntálsku, kde je přírůstek nakažených téměř nulový, jsou nyní zavedena opatření bezdůvodně.

Organizátor akce Přemysl Bureš označil celé dění kolem opatření za fiasko. ”Ostrava nadále odmítá být regionem porobených, mlčících a snadno manipulovatelůných občanů,” řekl na podiu.

Záznam: Demonstrace v Ostravě

Video: ČTK

Na shromáždění vystoupila také matka jednoho z horníků, která tvrdila, že vedení OKD lže o tom, že byl uzavřen Důl Darkov a nacházejí se v něm pouze pracovníci údržby. „Můj syn na Darkově v údržbě nedělá, přesto do práce chodí,“ řekla.

„Chceme kompetentní komunikaci od kompetentních lidí a ne tu blamáž, která se tady děje,” řekl občanský aktivista Luděk Bajgar. „V tuto chvíli požadujeme demisi ministra zdravotnictví,” dodal. Lidé jeho projev ocenili potleskem a skandováním „Demisi, demisi”.

Lidé v Ostravě protestem vyjadřují nesouhlas s postupem vlády a Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Vojtěch rezignovat nehodlá

Vojtěch již dříve uvedl, že rezignovat nehodlá. V neděli naopak řekl, že by setrvání ve funkci měla zvážit ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Pavla Svrčinová.

Transparenty, které demonstrující přinesli, se vymezovaly nejen vůči rychlosti přijatých opatření, ale i proti zpřísnění obecně. „Stop koronateroru,” stálo na

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen