Po čtvrtstoletí zahnal kouč Angličanů bolestivé vzpomínky na neproměněnou penaltu v semifinále s Němci

Sportovní

Neil Hall, Reuters

Viděl sám sebe, viděl brankáře Seamana, ve vzpomínkách se vracel o čtvrtstoletí zpátky k semifinálové partii s Německem na EURO ´96, kdy při rozstřelu neproměnil  v šesté sérii pokutový kop, Anglie vypadla a finále si nezahrála.

„Skutečně jsem viděl ty záběry snad tisíckrát. Změnit to nemohu, i když bych to pro své bývalé spoluhráče rád udělal. Třeba právě pro Davida Seamana, jehož zármutek jsem právě teď na velké obrazovce sledoval a znovu si ho připomínal,“ přiznával trenér Tří lvů, že právě díky návratu v čase byla jeho motivace porazit Němce silnější a větší.

Svedl to. Dlouhých pětapadesát let trvalo, než Angličané dokázali ve Wembley nad Němci v soutěžním zápase zvítězit.

Anglický kouč Gareth Southgate a jeho německý protějšek Joachim Löw po osmifinále.

John Sibley, Reuters

Naposledy to svedl ve finále mistrovství světa 1966 Alf Ramsey s Bobby Moorem, Bobby Charltonem či Geoffe Hurstem v sestavě, po více než půlstoletí Gareth Southgate se svým mladým týmem, v němž září autor tří šampionátových gólů Raheem Sterling, stejně jako devatenáctiletý teenager Bukayo Saka.

Gólman Jordan Pickford a kapitán Harry Kane samozřejmě také.

Pro fotbalovou Anglii jde o událost o to větší a památnější, že šlo o jubilejní třístý mezinárodní zápas, který na stadionu ve Wembley hrála.

„Minulost nezměním, vzpomínky na šampionát v roce 1996 a mou penaltu proti Němcům budou bolet pořád. Teď jsme ale nabídli našim lidem den, který si budou pamatovat určitě také hodně dlouho. A uděláme vše, abychom jim při čtvrtfinále v Římě nabídli další,“ bylo na Southgateovi patrné, jak moc je rád, že čtvrtstoletí staré

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen