Počet nakažených na Karvinsku poroste. Hygienici ale uklízejí

Aktuální zprávy

„To znamená, že teď už zpracováváme jen kontakty, které zůstaly z nějakého důvodu nevyřešené. Těm lidem se nikdo nedovolal nebo byli na dovolené. Je potřeba si uvědomit, že během velmi krátké doby se mezi horníky objevilo 850 případů, s jejich trasováním nám pomáhalo půl republiky,“ řekl Právu ostravský hygienik Petr Kopřivík.

Dodal, že nyní se tedy vše kontroluje a řeší se nedodělky. „Protože když každý jednotlivý případ není hotový, nejde založit a vykázat. Vše postupně doděláváme. Proto se objevují další případy na Karvinsku, nejde o nové ze včerejška,“ líčil Kopřivík s tím, že předpokládá, že tohle uklízení bude trvat ještě několik dnů. „Jde už jen o jednotky případů.“

Muž projíždí areálem nemocnice v Karviné.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Hygiena se podle něj nyní ještě vypořádává s pracovníky dolů, kteří jsou cizinci. „Jsou z Polska, Slovenska a Ukrajiny. Předáme je k dořešení jejich zemi. Co se týká případů v Moravskoslezském kraji mimo doly, tak těch je málo. Uvidíme, jak dopadne testování ve frýdecko-místecké firmě DEVA, kde se nákaza objevila v úterý,“ upozornil Kopřivík.

Firma stojí

Firma DEVA, která ve Frýdku-Místku vyrábí ochranné oděvy pro hasiče a v březnu šila nanoroušky, zastavila ve středu kvůli nakaženým pracovníkům provoz. A to ve chvíli, kdy měla potvrzenou necelou dvacítku nakažených zaměstnanců. „Ve firmě bylo otestováno 71 lidí, pozitivních je 17, zbytek se ještě testuje,“ napsal ve středu odpoledne na svůj facebookový profil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký (ČSSD).

Občané města ho totiž od rána bombardovali dotazy, co se ve firmě děje.
Primátor společnost pochválil, protože podle něj v okamžiku, kdy zjistila první pozitivní případ, kontaktovala hygienu, město i další instituce. „Navíc se rozhodla uzavřít na další tři

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen