Poslední letošní turnaj PGA Tour vyhrál v Mexiku Nor Hovland

Sportovní

Robert Fedez, ČTK/AP

„Potřeboval jsem birdie na osmnáctce a docela jsem se klepal. V takových situacích se necítím dobře,“ přiznal Hovland po dramatickém závěru.

Dál tak píše historii norského golfu. V únoru jako první triumfoval na PGA Tour a v novém světovém žebříčku se posunul z 26. místa na patnácté, tak vysoko žádný Nor dosud nebyl.

O jeden úder horší skončil v Mexiku na druhé příčce Američan Aaron Wise. Jeho krajan Justin Thomas, který byl coby světová trojka největším favoritem, obsadil dělené 12. místo s výsledkem -14.

Z vedoucí pozice do finálového kola vstupoval Emiliano Grillo z Argentiny, ale v neděli se zhoršil o čtyři rány a klesl na konečnou osmou pozici.

Bezuidenhout vyhrál na European Tour podruhé za sebou

Jihoafričan Christiaan Bezuidenhout získal na European Tour druhý titul za sebou. Na turnaji South African Open v Sun City navázal na triumf z předchozího týdne a na hřišti v Country Clubu Garyho Playera vybojoval celkově třetí trofej na okruhu v kariéře. Český golfista Stanislav Matuš prošel cutem do víkendových finálových kol a obsadil 58. místo.

Šestadvacetiletý favorit Bezuidenhout zapsal během čtyř kol jen třikrát bogey a mohl se pochlubit konečnou bilancí 18 ran pod par. Zvítězil s náskokem pěti ran před Velšanem Jamiem Donaldsonem.

„Je to neuvěřitelné, že jsem vyhrál SA Open. Je to sen každého jihoafrického golfisty vyhrát národní šampionát,“ řekl Bezuidenhout, jenž minulý týden ovládl turnaj Alfred Dunhill Championship v Leopard

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen