Přiznání Rafaela Nadala: Svým rivalům jednu věc závidí

Sportovní

Kdyby Rafaelu Nadalovi v jeho osmnácti letech někdo řekl, že v 34 letech bude mít na kontě 19 grandslamových vítězství, asi by si mladý Španěl klepal na čelo, v té době totiž se čtrnácti tituly držel rekord Pete Sampras. O to méně uvěřitelně by znělo, že ani oněch 19 triumfů nebude rekordních, ale Roger Federer jich už skutečně má 20.

Snová Nadalova kariéra stále není u konce a Federera stále může překonat, jenže na záda mu také dýchá se 17 grandslamy Novak Djokovič, který navíc letošní rok odstartoval v parádní formě.

Nadal může být na svou kariéru právem hrdý, vždy bude vnímán jako jeden z nejlepších, a to musel o tituly bjovat s velikány Federerem a Djokovičem. V rozhovoru pro televizi CBS Rafa prozradil, že jednu věc ale svým rivalům závidí.

„Ano, občas jim závidím. Je pravda, že museli čelit méně zraněním, než jsem čelil já,“ přiznal Nadal. Tomu byla mnohdy kvůli jeho agresivnímu stylu předvídána krátká kariéra, ale Nadal je stále plný sil a na žebříčku ATP je jen těsně za Djokovičem na druhém místě.

„Mnoho let mi lidé říkali, že kvůli tomu, jak hraji, tak nebudu mít moc dlouhou kariéru. Ale hele, já jsem stále tady,“ uvedl 34letý tenista. Těžko říct, kolik grandslamů by získal nebýt tolika zranění, ale o to větší odhodlání ukazuje, že i přes zdravotní problémy dokáže stále bojovat o tituly a zdraví mladíci na něj pořád ztrácejí.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen