Problematické spojení skončilo. Mara Liberci ze dna nepomůže

Sportovní

Vlastimil Vacek, Právo

„Kamso Mara měl velkou snahu v letním přestupním termínu odejít. Otevřeně to klubu oznámil, že po třech letech potřebuje novou výzvu. Teď jsme se oficiálně dohodli s klubem Beitar Jeruzalém na ročním hostování s možností využití opce na trvalý přestup,“ vysvětlil sportovní ředitel Slovanu Zdeněk Koukal.

Luboš Kozel se spolupráce s potížistou Marou nebránil. Ještě před svou oficiální inaugurací se s 26letým hráčem před jeho odletem za reprezentací setkal. „Byla by škoda nevyužít hráče, který už prokázal svou kvalitu. Záležet bude hodně na něm. Pokud budu vědět, že chce Liberci pomoci, určitě nebudu proti tomu,“ prohlásil tehdy Kozel.

Mara však už pod Ještědem pokračovat nechtěl. Navíc v reprezentační pauze Slovan získal na stejný post Christa Tiéhiho. Pro poslední tým mohl Mara také znamenat vítanou posilu „zadarmo“ v těžké situaci, neboť Mara své kvality ukázal v minulém ročníku, kdy Liberci pomohl do základní skupiny Evropské ligy. A tam byl vidět.

Jenže velkým rizikem bylo, jak by potížistu přijala zpět kabina. Její vztahy s Afričanem nebyly rozhodně už delší dobu ideální…

„Osobně jsem s ním nikdy žádný konflikt neměl, ale největší problém vždy bylo sladit jeho návrat tak, aby ho unesl hlavně tým,“ vysvětloval po svém odvolání z pozice kouče Liberce Pavel Hoftych.

Kozel po premiéře v Liberci: Nejsme tak silní, abychom dokázali takto rozehraný zápas dotáhnout do výhry

Napjaté poměry vyvrcholily

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen