Profík z Call of Duty dostal vyhazov kvůli homofobním poznámkám

Sportovní

Americký tým Atalanta FaZe patří ve hře Call of Duty mezi absolutní špičku. Jejich hlavní sestava se skládá z řady předních hráčů, včetně hvězd Tylera “aBeZyho” Pharrise a Chrise “Simpa” Lehra, kteří v roce 2019 v této hře společně vyhráli dokonce světový šampionát. 

Základní sestava působí v COD League, kde se za místo v soutěži platí 25 milionů dolarů. Jde o takzvanou frančízovanou ligu, takže spot v ní má každý tým permanentní a nelze do ní nijak postoupit ani sestoupit. Podobně to funguje i v jiných esportových ligách nebo třeba v amerických sportovních soutěžích NBA či NHL. 

Každý tým má také svou akademii. Jde o takový “b” tým, který působí v druhé lize. Cílem je podpořit vývoj nadějných hráčů, kteří se v budoucnosti mohou stát velkými ligovými hvězdami. Díky svým výsledkům mají členové akademie Atalanta FaZe velkou naději na budoucí angažmá v první lize.

V letošní sezóně už totiž “béčko” FaZe vyhrálo již pět druholigových turnajů a logicky si jejich členů začaly všímat i ty nejlepší celky v nejvyšší lize. Tým si ale bude muset hledat nového pátého hráče, jelikož byl osmnáctiletý Daunte “Sibilants” Gray z herní organizace vyhozen za své homofobní poznámky na svém nedávném streamu. 

 

Gray měl ze sebe údajně vychrlit celou řadu nadávek s homofobním podtextem, a to na fanoušky soupeřova týmu, kteří mladíka kritizovali. Sám mladý hráč nejdříve na kritiku z řad fanoušků reagoval velmi podrážděně a na Twitteru si ulevil několika urážlivými výrazy. 

Po pár hodinách se Sibilants za své chování omluvil, ale tento incident pravděpodobně velmi negativně ovlivní nadcházející roky jeho kariéry. Prozatím se alespoň vyhnul přímému trestu ze strany samotné ligy a může doufat, že si najde nové angažmá v týmu, který mu dá i přes problémovou minulost další šanci. 

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen