PROGRAM FRENCH OPEN: Vondroušová a Siniaková budou hrát o postup do třetího kola

Sportovní

Tenistka Markéta Vondroušová si ve středu poprvé od předloňského finále zahraje na centrálním dvorci na Roland Garros. Česká hráčia se na kurtu Philippa Chatriera od 12:00 utká s domácí Harmony Tanovou. O postup do třetího kola bude už od 11:00 usilovat Kateřina Siniaková proti Veronice Kuděrmětovové z Ruska.

Vlastimil Vacek, Právo

Vondroušová prohrála ve finále v roce 2019 na centrkurtu s Australankou Ashleigh Bartyovou. Nyní se na hlavní dvorec vrátí a v roli turnajové dvacítky bude proti držitelce divoké karty Tanové favoritkou. „Špatně hrát nebude. Kartu si musela zasloužit. Nebudu ji podceňovat,“ řekla Vondroušová na adresu 149. hráčky světa po postupu z 1. kola.

Siniaková zvládla v úvodním kole duel s krajankou Marií Bouzkovou, s 29. nasazenou Kuděrmětovovou ve dvouhře ještě nehrála. Odpoledne českou tenistku čeká i vstup do deblové soutěže. Společně s Barborou Krejčíkovou, s níž v roce 2018 získala v Paříži titul, nastoupí coby turnajové dvojky proti domácímu páru Tanová, Amandine Hesseová.

Ve čtyřhře se ve středu představí Češky v celkem šesti deblových párech. Zápas prvního kola odehrají mimo jiné i sestry Plíškovy, Karolína si čtyřhru na grandslamu zahraje po více než čtyřech letech.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen

Středeční program French Open (začátky v 11:00):
Kurt Philippa Chatriera (12:00):
Tanová (Fr.) – Vondroušová (20-ČR)
Chačanov (23-Rus.) – Nišikori (Jap.)
nejdříve v 16:00
S. Williamsová (7-USA) – Buzarnescuová (Rum.)
21:00 Paul (USA) – Medveděv (2-Rus.)
Kurt Suzanne Lenglenové:
A. Zverev (6-Něm.) – Safiullin (Rus.)
Hercogová (Slovin.) – Garciaová (Fr.)