Rasismus slávistického asistenta? Disciplinární komise má jasno

Sportovní

Mosquera na konci října v závěru vypjatého utkání na Slavii dostal po druhém napomínání červenou kartu. Po zápase nařkl Řeháka z rasistické urážky, kterou slyšel cestou do kabiny, když opouštěl hřiště. Plzeňský klub se za něj postavil, naopak Řehák rasismus popírá.

Disciplinární komise se incidentem dlouho zabývala. „Komise provedla velmi rozsáhlé šetření událostí souvisejících s utkáním Plzně na Slavii, při kterém na několika svých předchozích zasedáních vyslechla zúčastněné osoby a opakovaně zhlédla video a audio záznamy zachycující zejména události kolem vyloučení hráče Mosquery a jeho odchodu ze hřiště,“ uvedl v komuniké předseda disciplinární komise Richard Baček.

„Svá vyjádření komisi poskytli čtvrtý rozhodčí i příslušníci obou družstev, kteří se pohybovali v blízkosti hráče Mosquery i asistenta trenéra Řeháka při odchodu vyloučeného hráče ze hřiště.

V rámci předběžného šetření se podezření na rasistické projevy pana Řeháka nepodařilo prokázat. Nicméně komise z dostupných materiálů a svědectví pojala významné podezření, že pan Řehák použil směrem k hráči Mosquerovi opakované hrubé urážky v cizím jazyce, které však neměly rasistický podtext,“ doplnil Baček.

Případný trest vynese komise až v novém roce, dalším zasedání má vzhledem k zimní přestávce naplánované na 3. února.

Zápas Slavie s Plzní byl velmi vyostřený. Vedle Mosquery dostali od rozhodčího Pavla Fraňka červenou kartu další dva hráči Západočechů Radim Řezník a Luděk Pernica a Pražané v dlouhé přesilovce zvítězili 2:0.

První tři jarní zápasy bude muset vynechat slávistický hráč Oscar. Třiadvacetiletý liberijský levý bek se v 49. minutě nedělního šlágru v Ostravě ohnal kopačkou po domácím Janu Juroškovi, kterého zasáhl do rozkroku.