Ředitelé pražských škol roušky raději nařídí sami

Aktuální zprávy

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) zatím není oranžový poplach až tak silný. „V hlavním městě je riziko na spodní hraně oranžové barvy. Proto ještě nezavádíme nějaká radikálnější opatření, pouze doporučujeme nošení roušek ve školách,“ řekl novinářům.

Ředitel Masarykovy ZŠ v pražských Klánovicích Michal Černý, který zároveň stojí i v čele Asociace ředitelů ZŠ, byl novým přístupem zaskočen.

„V Česku jsme alibističtější“

„To je zásadní věc. V manuálu je jasně napsané, že oranžový okres znamená nosit roušky na chodbách. Teď mě překvapuje, že to někdo vymyslel jinak. Pokud má být Praha oranžová, tak se kloním k opatrnosti a roušky na chodbách nařídím,“ řekl Právu.

Rodiče s podmínkami nástupu do škol a průběhu školního roku seznámí v pondělí. A zřejmě nebude jediný, kdo jim sdělí, ať si děti vezmou roušky s sebou.

Další pražský ředitel ZŠ Kunratice Vít Beran Právu sdělil: „Slováci chtějí po prázdninách trochu víc utáhnout otěže, což je podle mě lepší cesta. Pokud se ukáže, že je vše v pořádku, tak se může situace rozvolnit.“

V ČR jsme podle něj liberálnější, alibističtější, tak to úřady nechaly na tom nejnižším článku, což je ředitel školy. „Mým zájmem je zahájit školní rok pokud možno ve zdraví, a tak se budou na chodbách nosit roušky,“ dodal Beran.

Ministr zdravotnictví ubezpečil, že školy by se měly otevřít všem dětem, jak bylo naplánováno, byť se už pár výjimek našlo. Nové povinnosti školám vzniknou až ve chvíli, kdy se opět zhorší epidemiologická situace.

Vojtěch zdůraznil, že hygienické stanice budou posuzovat situaci pro každou školu zvlášť a od toho se budou odvíjet i případná opatření. Záleží také na každé škole, kolik z doporučených opatření ve svých prostorách zavede.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen